databáze služeb a podniků

+ 420 326 362 122

czechinform@czechinform.cz

Česky | English

Znak města
Pohořelice
Telefon: 519301311
Email: info@pohorelice.cz
Web: http://www.pohorelice.cz/
Popis města

Město Pohořelice leží převážně na pravém břehu řeky Jihlavy, 25 km jižně od Brna na rychlostní komunikaci Brno - Vídeň. Jeho rozloha v rovinatém terénu s velmi úrodnou černozemí se zbytky lužních porostů je 2919 ha bez území jeho místních částí Nová Ves a Smolín.

V současnosti jsou Pohořelice obcí s rozšířenou působností, pod kterou spadá 12 okolních obcí: Branišovice, Cvrčovice, Ivaň, Loděnice, Malešovice, Odrovice, Pasohlávky, Přibice, Vlasatice, Vranovice, Šumice a Troskotovice. Počet obyvatel Pohořelic činí společně s obcemi Nová Ves, Velký Dvůr a Smolín 4 405 obyvatel. Pohořelice jsou součástí mikroregionu Čistá Jihlava.

Pohořelice jsou vhodným východiskem turistických cest za poznáním Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava, kde se nachází vzácná fauna a flóra. Turistické značky Vás zavedou na zříceninu hradu Děvičky, nejvyšší vrchol Děvín a dále na kopce Kotel, Stolovou, Turold a Svatou. Je to kraj s tisíciletou historií, byly nalezeny archeologické doklady pravěkého slovanského osídlení. V Dolních Věstonicích lze navštívit muzeum se světoznámou Věstonickou Venuší. Archeologické muzeum římského vojenského opevnění Hradisko naleznete v rekreační oblasti Nové Mlýny. Tato rekreační oblast s blízkou obcí Pasohlávky je vyhledávaná našimi návštěvníky i cizinci. Rybáři mohou využít začátku sezony již v dubnu. U Novomlýnské nádrže lze strávit příjemnou dovolenou vyplněnou koupáním, rybařením, turistikou, poznáváním historie v okolí. V areálu jsou kromě ubytování a stravování nabízeny další služby: půjčovna jízdních kol, půjčovna loděk, prodej rybářských lístků, fitcentrum, sauna, škola a půjčovna windsurfingu, lodní doprava, tobogán, sportovat také můžete na tenisových kurtech a volejbalovém hřišti a minigolfu, navštívit můžete i soukromé vinné sklepy.

Celý mikroregion Čistá Jihlava je propojen řadou Moravských vinařských stezek.

|

© 2012 Czechinform | Designed by LIPSUM MEDIA