databáze služeb a podniků

+ 420 326 362 122

czechinform@czechinform.cz

Česky | English

Znak města
Valtice
Telefon: 519352978
Email: tic@valtice.eu
Web: http://www.valtice.eu
Popis města

Valtice jsou město ležící při hranicích s Rakouskem, v jižní části Lednicko - valtického areálu. Valtice jsou proslulé krásným zámkem, rozvinutým vinařstvím a turistikou. Valtický zámek byl honosným sídlem rakouských i moravských pánů Lichtenštejnů. Byl proslulý nejen svou krásou, ale i uměním. Stačí jen vzpomenout zámecké divadlo, které ve své době co do významu soupeřilo s vídeňskou scénou.
Lednicko-valtický areál je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky. Od roku 1996 je v seznamu míst Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Valtický zámek, jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě, byl postaven v letech 1643 – 1730. K zámku patří rozsáhlý areál s parkem a řadou romantických staveb z první poloviny 19. stol., jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere a Dianin chrám (též Rendez-vous).

 

Valtice a víno . Tyto dva pojmy už stovky let nerozlučně patří k sobě. Proslulá je zejména prestižní výstava vín s názvem Valtické vinné trhy a Valtický košt jichž se účastní tisíce návštěvníků z celé ČR a zahraničí. Ve sklepeních zámku najdete Národní salon vín, stálou výstavu 100 nejlepších vín ČR. V dalších prostorách zámku je sídlo Národního vinařského centra. Střední vinařská škola a Vinařská akademie Valtice, to jsou dvě instituce, které každoročně připravují pro vinařské řemeslo desítky a stovky studentů a sommelierů. Málokterý návštěvník Valtic vynechá procházku 800 metrů dlouhým, zrenovovaným Valtickým Podzemím, ve kterém je stálá ochutnávka vín. Oblíbené jsou rovněž cykloturistické stezky, desítky víkendových akcí, které obětaví pořadatelé valtických spolků a společností v poslední době koordinují tak, aby v jednom víkendu bylo vždy akcí více. To vše, spolu s nenapodobitelným prostředím Lednicko - valtického areálu, množstvím nabízených sklepů a sklípků k posezení a ochutnání vína, vyhlášeným menu místních restaurací a ubytovací kapacitou, vytváří možnost originálně a zdravě strávených víkendových a dovolenkových pobytů. Kde jinde máte k vínu blíž, než ve Valticích?


Valtice navštíví ročně desetitisíce milovníků a znalců vína, ať již na některou z četných výstav vín v roce, či do Salonu vín ČR, Valtického Podzemí nebo nebo jen tak ochutnat víno do některého ze stovek valtických vinných sklepů a sklípků. Trávit dovolenou a víkendy se zde naučili cykloturisté, pro které je Lednicko - valtický areál s jeho nížinnými stezkami a desítkami solitérních staveb učiněným cyklistickým rájem.

Přijměte pozvání i Vy a neváhejte Valtice navštívit, jste srdečně zváni.

|

© 2012 Czechinform | Designed by LIPSUM MEDIA